سالانه 1800 زن در آمریکا کشته می شوند


ساعت: 18:49
تاریخ انتشار: 04/12/1401
کد خبر: 1880612

کاظم غریب آبادی با بیان اینکه سالانه بیش از 4000 نفر در زندان های آمریکا جان خود را از دست می دهند، گفت: وی گفت: از یک سو سالانه شاهد 1800 قتل زن در آمریکا هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل و حقوق بشر دستگاه قضایی در همایش «کشف حقوق بشر آمریکایی» که امشب در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با اشاره به جنایات آمریکا گفت: : 135000 زن ارتش آمریکا به مدت 10 سال مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند. آیا این احترام به حقوق زنان است که آمریکا مدعی آن است؟!

وی ادامه داد: بیش از 500 هزار زن در ارتش آمریکا طی 10 سال گذشته شکایت آزار جنسی را ارائه کرده اند.

قریب آبادی تاکید کرد: سالانه بیش از 4 هزار نفر در زندان های آمریکا جان خود را از دست می دهند. از سوی دیگر، ما شاهد 1800 مورد زن کشی در آمریکا هستیم.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به فروش سلاح به کشورها توسط آمریکا یادآور شد: طی 40 سال گذشته به طور میانگین 35 هزار نفر بر اثر خشونت های مسلحانه جان خود را از دست داده اند.

غریب آبادی گفت: 15 کشور از جمله آمریکا صدام را به سلاح شیمیایی مسلح کردند. آنها باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه ایران بزرگترین قربانی تروریسم است، افزود: بیش از 12 هزار نفر از مردم ما به دلیل استفاده از سلاح های شیمیایی شکنجه شده اند.

  بسکتبال قهرمانی دختران آسیا دختران ایرانی راهی اردن شدند

غریب آبادی ادامه داد: کشورهایی که نظام سلطنتی و سلطنتی دارند برای ما شعار حقوق بشری می دهند! البته درد آنها حقوق بشر نیست.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه افزود: آمریکا و کشورهای غربی از حقوق بشر برای استانداردسازی، مفهوم سازی و ترویج فرهنگ خود استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: تحمیل الگو به کشورهای دیگر به عنوان حقوق بشر قابل قبول نیست.

قریب‌آبادی تاکید کرد: برخی کشورهایی که حقوق بشر را نقض می‌کنند مورد انتقاد قرار نمی‌گیرند زیرا مورد حمایت آمریکا و غرب هستند و هیچ گزارشی علیه آنها داده نمی‌شود و هیچ قطعنامه‌ای علیه آنها صادر نمی‌شود.

انتهای پیام؛

دیدگاهتان را بنویسید