همکاری‌های ایران و طالبان در حوزه حمل نقل گسترش می‌یابدوزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی با سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی دولت موقت افغانستان برای توسعه و تقویت بخش‌های هوایی، جاده‌ای و ریلی دو کشور دیدار و گفتگو کرد.

همکاری‌های ایران و طالبان در حوزه حمل نقل گسترش می‌یابد


به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی کشورمان به همراه معاونان خود در حوزه‌های مختلف ریلی، جاده‌ای، هوایی و دیگر بخش‌ها میزبان «حمید الله سعید» سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی افغانستان و هیأت همراه بود.

در این دیدار درباره تفاهم‌نامه‌های پیشین دو کشور در خصوص توسعه و تقویت خطوط هوایی، ارائه آموزش‌های هوانوردی، حل مشکلات پایانه‌های مرزی و توسعه خطوط جاده‌ای و رفع مشکلات تردد بین دو کشور و همچنین توسعه خطوط ریلی گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

علاوه بر موارد تفاهم شده پیشین، افزایش پروازها، صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه هوانوردی، فعال کردن کریدورهای پروازی بین‌المللی افغانستان برای ورود پروازهای عبوری ایران به مرز هوایی افغانستان، افزایش تردد جاده‌ای، بار ترانزیتی از مرز ایران، رفع مشکلات پایانه‌های مرزی و بهره‌برداری تجاری از راه‌آهن خواف- هرات مورد مذاکره دو طرف قرار گرفت

. با بهره‌برداری تجاری از راه‌آهن خواف- هرات بارهای افغانستان به مقصد ایران یا به کشورهای خاورمیانه، ترکیه و اروپا حمل می‌شود.

پیشنهاد اجرای پروژه‌های ریلی جدید در افغانستان برای افزایش ترانزیت کالا و بازسازی فرودگاه‌های افغانستان از دیگر موارد مطرح شده بود.


آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.


پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.


پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید