750 هزار نفر در خراسان شمالی بیمه سلامت دارند / دریافت خدمات بیمه رایگان از 600 هزار نفر در استان


زمان: 09:47
تاریخ انتشار: 1401/03/16
کد خبر: 1843870

محسن رعنایی گفت: بر اساس آخرین آمار ثبت شده در خراسان شمالی 750 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد 600 هزار نفر به صورت کاملا رایگان خدمات بیمه ای دریافت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محسن رعنایی مدیر کل بیمه سلامت خراسان شمالی در گفتگو با عصرترک اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار در خراسان شمالی 750 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد 600 هزار نفر به صورت کاملا رایگان خدمات بیمه ای دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه 80 درصد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت خراسان شمالی از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره مند هستند، ادامه داد: از این خدمات توسط وزارت رفاه اجتماعی بهره مند می شوند.

این مقام مسئول گفت: بر اساس قانون و برآوردهای وزارت رفاه، افراد دهک اول تا سوم به صورت رایگان از بیمه سلامت برخوردار می شوند و در دهک های پنجم و ششم باید 25 درصد بیمه را پرداخت کنند. قیمت .

رعنایی یادآور شد: همچنین دهک های هفتم و هشتم باید 50 درصد هزینه های بیمه ای و دهک های 9 و 10 نیز 100 درصد هزینه های تحت پوشش بیمه سلامت را بپردازند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی افزود: هم اکنون 150 هزار نفر از افراد تحت پوشش این استان به درجات مختلف هزینه بیمه پرداخت می کنند.

انتهای پیام/

  کمبود پزشک در درمانگاه های رازو جورگلان / اختصاص 50 میلیارد تن اعتبار برای ساخت بیمارستان در این شهر

دیدگاهتان را بنویسید