ساخت 32 هزار واحد مسکونی برای متقاضیان تا پایان سال


ساعت: 12:35
تاریخ ارسال: 05/12/1401
کد خبر: 1887640

رئیس کمیته حمایت گفت: 32 هزار واحد مسکونی تا پایان سال ساخته و تحویل خانواده های تحت حمایت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سید مرتضی بختیاری در تشریح فعالیت های کمیته امداد مسکن افزود: امسال 2500 میلیارد تومان اعتبار در حوزه مسکن در قالب بودجه 1401 به کمیته امداد اختصاص یافت.

وی از آزادسازی 1400 میلیارد تومان وام و سپرده مسکن به مشتریان خبر داد و افزود: توزیع این مبلغ انجام شده و در مرحله پرداخت به مشتریان است.

رئیس کمیته مددکاری با اشاره به برنامه این سازمان برای اسکان تمامی مددجویان روستایی بدون مسکن یا بی‌مسکن در 2 سال آینده گفت: 360 هزار واحد مسکونی در صندوق ملی مسکن به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است. طرحی که از این تعداد 120 هزار در روستاها و 240 هزار در داخل

بختیاری خاطرنشان کرد: تاکنون 230 هزار نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند و امام حسن مجتبی (ع) نیز متعهد شده است ظرف 30 ماه منازل خود را بسازند و تحویل دهند.

وی به تفاهم نامه کمیته امداد و بنیاد مصطفان برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی تا پایان سال اشاره کرد و گفت: اگر ساخت این تعداد تا پایان سال به اتمام برسد، ساخت و ساز 10 هزار واحد مسکونی جدید در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: ۴۰ هزار واحد مسکونی با همکاری بسیج سازندگی ساخته می شود.

وی همچنین از برنامه این نهاد برای ایجاد 500 هزار شغل تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: این فرصت های شغلی برای پنج دهک پایین جامعه راه اندازی می شود که از این تعداد 250 هزار نفر استفاده نمی کنند.

  تحریم های جدید نفتی آمریکا علیه ایران/ فهرست اسامی افراد و شرکت ها

دیدگاهتان را بنویسید