علائم مشکوک را جدی بگیرید HIV/AIDS کشنده نیست و درمان وجود دارد


ساعت: 12:05
تاریخ انتشار: 1401/09/14
کد خبر: 1915823

فوق تخصص بیماری های عفونی در خصوص علائم مشکوک ایدز گفت: افرادی که دارای رفتارهای جنسی پرخطر، سابقه اعتیاد به تزریق، تزریق خون و فرآورده های خونی هستند مشکوک به این بیماری هستند و باید برای پیگیری این امر به پزشک مراجعه کنند. مرض.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: در حال حاضر گروه های خطر ابتلا به ایدز در کشور شامل گروه سنی 20 تا 40 سال با رابطه جنسی محافظت نشده خارج از خانواده است.

وی با ابراز تاسف از اینکه افراد دارای رفتارهای پرخطر اغلب علائم اولیه بیماری را نادیده می گیرند و در مراحل پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می کنند، افزود: این افراد باید بدانند که HIV/AIDS کشنده نیست و درمان دارد. بسیاری از مبتلایان به ایدز تحت درمان قرار می گیرند و سال ها با این بیماری زندگی می کنند و تفاوت آنها با سایر افراد این است که مجبورند روزانه از دارو استفاده کنند.

این استاد گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به علائم این بیماری گفت: افرادی که علائمی مانند کاهش وزن بی دلیل، اسهال و تب بی دلیل را تجربه می کنند و رفتار جنسی پرخطر دارند. سابقه اعتیاد به تزریقات، انتقال خون و غیره. آنها فرآورده های خونی هستند، مشکوک به این بیماری هستند و باید برای پیگیری این بیماری به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید