سپهبد صیاد شیرازی وحدت نیروهای نظامی و غیرنظامی را تقویت کرد


ساعت: 17:56
تاریخ انتشار: 21.01.1401
کد خبر: 1821042

صیاد شیرازی پژوهشگر شورای آموزش و پرورش و از همرزمان شهید گفت: شهید صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و همدلی بین ارتش، ارتش و نیروهای مردمی نقش اساسی داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ امیر ابوالقاسم کیا شامگاه یکشنبه در مراسم بیست و سومین سالگرد شهید صیاد شیرازی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و خانواده های معظم شهدا در تالار استان اردبیل گفت: شهید صیاد شیرازی الگوی اخلاق و وفاداری بود.

وی با بیان اینکه هرگز این شهید بزرگوار را عصبانی ندیده بودم، تصریح کرد: رفتار و منش شهید صیاد شیرازی به گونه ای بود که همه نیروهای مسلح او را پذیرفتند و به او احترام گذاشتند.

رفیق شهید صیاد شیرازی با اشاره به اینکه اخلاص و وفاداری شهید صیاد شیرازی به نظام و انقلاب اسلامی زبانزد است، گفت: شهید صیاد شیرازی یک مجاهد واقعی و بزرگ انسانی و به حق از فرماندهان ولایی با روحیه انقلابی بود. همه بدخواهان حتی عناصر ضدانقلاب از آرمان های انقلاب نوپای اسلامی دفاع کردند.

کیا افزود: شهید صیاد شیرازی علاوه بر انقلابی بودن و سربازی ارزشمند، مدیری توانمند و دلسوز بود، لذا پس از برکناری بنی صدر و به دستور امام خمینی(ره) امور نظامی را به دست گرفت و وحدت و وحدت ایجاد کرد. همدلی نقش بین ارتش، ارتش و نیروهای مردمی.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: این اتحاد، همبستگی و هماهنگی بین نیروهای انقلابی در دوران دفاع مقدس منجر به پیروزی های بزرگی در عملیات های مختلف شد.

  اولین تصاویر از «آزادی مشروط» ده نمکی منتشر شد.

کیا با اشاره به رشادت ها و تیزبینی های شهید صیاد شیرازی در میدان نبرد و روزهای سخت، افزود: این مرد بزرگ خدا کوچکترین افتخاری به توان خود نداشت و متواضع و متواضع بود.

وی با بیان اینکه امنیت، آسایش، آرامش و اقتدار امروز جامعه مرهون خون شهداست، افزود: همه مردم بدهی سنگینی به شهدا دارند و باید قدردان زحمات آنان باشیم.

معاون پژوهشی هیئت آموزش نظامی ادامه داد: شهدا.

در این مراسم از خانواده شهید سرلشکر حسرو ابراهیمی و شهید سپهبد شفیع گلی زاده با اهدای لوح تجلیل شد.

سرود، نماهنگ، خاطره خوانی، شعرخوانی و مداحی از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید