صرفه جویی روزانه دو میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری سوخت مایع در بندر چابهار

با تزریق و انتقال گاز توسط منطقه ۶ عملیات انتقال گاز صورت گرفت:

در جلسه مشترک منطقه ۶ عملیات انتقال گاز و شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار از ارائه خدمات شرکت ملی گاز در راستای تزریق و انتقال گاز به نیروگاه سیکل ترکیبی که موجب صرفه جویی سوخت مایع شده است تشکر به عمل آمد.


به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، این جلسه که به درخواست این منطقه و در محل سالن کنفرانس شرکت پخش فرآورده های نفتی برگزار شد؛ رضا رفیعی سرپرست منطقه 6 عملیات انتقال گاز بیان داشت: با توسعه خطوط لوله انتقال گاز در استان سیستان و بلوچستان در حال حاظر حدود ۱۲۰۰ کیلومتر خطوط گاز فشار قوی در این استان وجود دارد که تا پایان سال جاری ۹۰۰ کیلومتر دیگر به خطوط لوله در حال بهره برداری این استان افزوده خواهد شد.

رفیعی گفت: حدود ۷۰ درصد از حجم گاز انتقال داده شده به استان سیستان و بلوچستان به صنایع و نیروگاه ها اختصاص دارد و در راستای تداوم این صنایع ضروری است که پایداری انتقال گاز، انجام فعالیت های مستمر نگهداری و تعمیرات خطوط تضمین گردد . وی با اشاره به طرح مدیریت توزیع، مصرف و کدینگ سوخت در استان عنوان نمود که اجرای فعالیت ها و ماموریت شرکت انتقال در حوزه سیستان و بلوچستان مستلزم همکاری سایر دستگاه های از جمله شرکت پخش فرآورده های نفتی است.

در ادامه مدیر منطقه چابهار شرکت پخش فرآورده های نفتی ضمن تقدیر و تشکر از منطقه ۶ عملیات انتقال گاز جهت انتقال پایدار گاز طبیعی به استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با بهر ه مندی نیروگاه چابهار از این انرژی پاک ، علاوه بر صرفه جویی در سرمایه های ملی، مسئله مخاطرات زیست محیطی و چالش های انتقال سوخت مایع هم در این حوزه به نحو چشمگیری کاهش یافته است.

در پایان و جمعبندی جلسه در خصوص موضوع مطرح شده توسط سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در جلسه فوق، مقرر شد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار برای رفع تامین سوخت خودروهای منطقه همکاری های لازم انجام شود.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید