هشدار به مسافران شهرهای شمالی و 10 استان / بارش شدید باران و سیل در راه است

هشدار به مسافران شهرهای شمالی و 10 استان / بارش شدید باران و سیل در راه است

روز جدید سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به کاهش محسوس دما در استان های ساحلی دریای خزر، نسبت به فعالیت سامانه بارشی در 10 استان و احتمال وقوع سیلاب هشدار داد.

بر اساس پیش‌بینی کلی هواشناسی و نقشه‌های آینده‌نگر سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز و اوایل عصر در برخی مناطق شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و ارتفاعات و کوهپایه‌های البرز مرکزی. و امکان گرد و غبار فراهم شده است.

این وضعیت در روزهای دوشنبه و سه شنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات و دامنه های البرز در استان های گیلان، مازندران، گلستان و برخی مناطق در مرکز کشور و چهارشنبه در برخی مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور پیش بینی می شود. .

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود که در منطقه زابل با طوفان گرد و خاک همراه خواهد بود. همچنین برای استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

از روز سه شنبه در گیلان و از چهارشنبه در اردبیل، مازندران و گلستان دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت.

شرح سیستم: فعالیت سیستم بارشی

زمان شروع: یکشنبه 1401/03/15

زمان اختتامیه: سه شنبه 14/03/17

نوع خطر: به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب و رگبار و رعد و برق محلی، وزش باد شدید موقتی

حوزه عمل:

یکشنبه 24 اسفند 1401: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و ارتفاعات استان های تهران، البرز، قزوین و مازندران.

  سردار رحیمی برکنار شد

دوشنبه 25 اسفند 1401: زنجان، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات تهران، البرز، قزوین.

سه شنبه 26 اسفند 1401: اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات مازندران.

اثر خطر: احتمال رعد و برق، احتمال سیل محلی، احتمال خروج موضعی، احتمال آسیب به سازه های موقت و شکستن نهال ها و درختان فرسوده

توصیه: از دویدن در کنار رودخانه ها، احتیاط در رانندگی در جاده ها، احتیاط در کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ نشین، احتیاط در چرای دام و استحکام سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید