تفاهم نامه پژوهشکده ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امضا شد.


ساعت: 20:40
تاریخ ارسال: 1401/04/14
کد خبر: 1881236

تفاهم نامه پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر جواد محمدی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی فعال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در نشستی که به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، دکتر جواد محمدی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کشور با اشاره به توانمندی های این دو مرکز تحقیقاتی گفت: این افتخار را دارم که بتوانم تعامل بین وزارت علوم و وزارت بهداشت در حوزه های مختلف آغاز شود.

در ابتدای این نشست علمی دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ظرفیت علمی و پژوهشی دو مرکز اظهار داشت: همکاری دو مرکز که در قالب تفاهم نامه منعقد شد. تفاهم، دستاوردهای خوبی برای جامعه و نظام سلامت خواهد داشت و برای جامعه و ایران عزیز منشأ خیر و برکت خواهد بود.
دکتر زالی همچنین گفت: وجود پارک علم و فناوری و مراکز رشد در این دانشگاه روند تجاری سازی محصولات و تولید پروژه های مشترک را تسهیل می کند.

در زیر دکتر جوادی محمدی رئیس پژوهشکده ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی بیان کرد: موضوعاتی مانند ناباروری، تشخیص بیماری های صعب العلاج و سرطان، بیماری های قلبی عروقی، حیوانات نمونه و ژن درمانی، مهندسی بافت و جذب دانشجوی مفاصل از مناسبت ها. برای همکاری مشترک بین دو مجموعه می باشد.

دکتر محمدی افزود: برخی از ظرفیت های مرکز تحقیقات از جمله امکانات آزمایشگاهی برای تشخیص HPV و سرطان دهانه رحم و تولید کیت های تشخیص سرطان بستری آماده برای همکاری های دوجانبه است و این تعاملات می تواند در جهت افزایش طول عمر و افزایش طول عمر باشد. حفظ و ارتقای سلامت جامعه و کاهش هزینه های خانواده و نظام سلامت موثر باشد.

  خبر درگذشت ملک سلمان پادشاه عربستان صحت ندارد

سپس از طرف دو طرف پیشنهاد شد که همکاری مشترک در قالب سه کمیسیون تحت عنوان ژنتیک، پزشکی بازساختی و تجاری سازی صورت گیرد.

دکتر زالی در خاتمه به موضوعات مطرح شده از سوی حاضرین از جمله ناباروری، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی از مشکلات روز جامعه در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: همکاری در این حوزه ها باید در راستای سیاست های مشترک سلامت و بهداشت باشد. سیاست های سلامت جامعه
وی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت تشخیص زودهنگام با مراجعه به موقع بیمار، روند درمان نتایج بهتری خواهد داشت.

در این دیدار تعدادی از روسای دو مرکز در خصوص زمینه های مشترک همکاری بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید